Rostliny

Rostliny jsou nedílnou součástí akvarijní rovnováhy, produkují kyslík, který potřebují ryby. Spotřebovávají odpadní látky ve vodě a tím ji čistí.
Náročné i nenáročné akvarijní rostliny vyžadují ke svému zdárnému růstu akvarijní světlo, aby mohla probíhat fotosyntéza. Různé druhy rostlin potřebují různou intenzitu osvětlení, například Egeria densa bude potřebovat méně světla než Ludwigia super red.
Dále potřebují rostliny výživu, aby měly z čeho růst, když koupíte obyčejný křemičitý písek ve kterém nejsou žádné živiny, doporučujeme dokoupit alespoň hnojivo pod kořeny rostlin.
Nebo můžete zakoupit japonský substrát, který již má živiny pro rostliny v sobě a pomáhá i lepšímu zaběhnutí nádrže prospěšnými bakteriemi.
Dalšími předpoklady dobrého růstu rostlin jsou teplota vody, PH a tvrdost vody, poměr živin ve vodě a oxid uhličitý, určité proudění vody.

Ze začátku je lepší začít nenáročnými rostlinami a až se akvárium zaběhne a bude mít dostatek živin, přidat o něco náročnější rostliny. Také samozřejmě záleží na možnostech osvětlení, co2, hnojení atd.

U nás zakoupíte rostliny převážně v košíčku s vatou a kamínky.
Pro jejich zasazení je potřeba sundat košíček a očistit kořínky od vaty a kamínků.
Posléze je zasadit do písku či akvarijního substrátu.